T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Organ Bağışı Birimi

Güncelleme Tarihi: 07/09/2017

Organ Bağışı Birimi

Organ Bağış Koordinatörlüğü Birimi

   Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar,ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir.Ülkemizde organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmaktadır.Ancak halkımız organ bağışı konusunda yeterli bilgi ve bilinç düzeyine sahip olmamasından,organ bağışı sayısı yetersiz kalmakta ve ihtiyacı karşılayamaktadır.Ülkemizde her yıl yaklaşık 6 bin hasta organ bulamadığı için hayatını kaybetmektedir.

   Bugün ülkemizde yaklaşık 60 bin Kronik Böbrek Yetmezliği hasatsı diyaliz cihazına bağlı olarak ‘ bir gün böbrek nakli olabilmek umuduyla’^yaşamlarını sürdürmeye çalışmaktadır.Ancak Kalp ve Karaciğer nakli bekleyen hastalar makineye bağlı yaşam şansları olmadığı için uygun organ bulunmadığı takdirde yaşamlarını kısa bir süre içerisinde kaybetmektedirler.

   Organ bağışının dini yönden sakıncasının olmadığı ve organ naklinin caiz olduğu Diyanet İşleri Bakanlığı,Din İşleri Yüksek Kurulu’nca açıklanmıştır.

   Çivril Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi olarak; organ bağışı konusunda halkımızı bilgilendirmek,bilinçlendirmek organ bağışının önemini anlatmak ve organ bağışı konusunda duyarlılığı arttırmayı hedefliyoruz.

   ASIL OLAN HAYATTIR!.......

   ORGAN BAĞIŞINDA BULUNARAK SİZ DE YENİ BİR YAŞAM ARMAĞAN EDEBİLİRSİNİZ !..... YAŞAMAK GÜZEL, YAŞATMAK DA !....... ORGAN BAĞIŞI HAYAT BAĞIŞIDIR !...... HAYATA YENİDEN MERHABA DİYEMEZSİNİZ, AMA DEDİRTEBİLİRİSNİZ !……

     Hastanemizde organ bağışında bulunmak için başvuru adresi:

      1-Organ Bağışı Birimi - C Blok Zemin Kat / Diyaliz Servisi